Tartalom átvétel

Lenkey Társaság Közgyűlés 2013

 Tisztelt Tagság, Kedves Rokonság!

Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy múlt pénteken szerencsésen és sikeresen lebonyolítottuk 2013-as közgyűlésünket, melyen értékeltük a tavalyi évet, sor került a pénzügyi beszámolóra és alapszabályunk módosítására, illetve terveket fogalmaztunk meg erre az évre. Minden megjelentnek ezúton is köszönöm a részvételt.

A gyűlés legemelkedettebb pontja volt, a Lenkey ház sorsának előmozdulása mellett, amikor az egyesület nevében átadtuk az első Lenkey János emlékplakettet T. Ágoston Laci bátyánknak a Lenkey név öregbítésében végzett 30 évnyi kutató és írói munka elismeréseként. Laci bátyánk újságíróként és regényíróként is mindig kiemelt helyet áldozott a Lenkey név újra megismertetésének, gondoljunk csak két remekére a „Két Lenkey”-re, vagy a „Lenkey huszárokra”. Sokunk számára emlékezetes a 2007-es első nemzetközi Lenkey családi találkozó Egerben, amikor Laci bátyánk az egyesületünk gondozásában megjelent Két Lenkey című történelmi regényt dedikálta, amely azóta megélte harmadik kiadását és most várható a negyedik is. Köszönjük a sok munkát és további jó egészséget kívánunk neked Laci bátyánk kedves párod oldalán!

Áttörésnek nevezhető, hogy a Munkácsi Sándor és Lenkey János fémjelezte Lenkey-s bajtársi szövetség és egyesületünk (LTKÖE) beadványára az egri önkormányzat pozitíve reagált és a tavalyi kapcsolatépítő munkáink úgy néz ki lassan eredményekkel is szolgálnak. Eger városa a múlt héten jelezte Lenkey Jánosunknak (márc. 15-én volt a szülinapja, Isten éltesse!), hogy a város foglalkozik a Lenkey ház ügyével és keresik a megoldást a tulajdonba vételre. Nagy dolog ez, hiszen ezzel egyesületeink 6 éves munkája és sokunk személyes álma válna valóra. nyugtával dicsérjük a napot, de a kezdet mindenesetre nagyon pozitív. éppen ezért kérünk mindenkit, akinek bármilyen történelmi értelemben értékelhető Lenkey anyag, tárgyi emlék van a birtokában legyen kedves jelezze, mert egy leendő múzeum és emlékszoba gyűjteményét gazdagíthatja, ha felajánlásra kerül. A döntést nagyban befolyásolhatja, ha jelentős mennyiségű anyagot tudunk mi is felsorakoztatni a család részéről, legyenek azok levelek, fényképek stb. Természetesen az anyaggyűjtésbe fel kívánjuk használni korábbi kapcsolatainkat is beleértve a HM hadisír gondozó osztályt és a Hadtörténeti múzeumi kapcsolatainkat

Az idei terveink között szerepel:

  • könyvkiadói kapcsolatok felkutatása/felfrissítése, hogy a Két Lenkey végre országos terjesztésbe is kerülhessen.
  • tervezünk egy októberi aradi kirándulást
  • tervezzük Merényi-Metzger Gábor Lenkey tanulmányának megjelentetését vagy Lenkey Károly emlékiratainak újbóli kiadását

Köszönöm mindenkinek, aki befizette a 2013-as tagdíjat (2000 ft/fő). Várjuk a további befizetéseket is, nem beszélve az 1% felajánlásokat, adószámunk: 18262256-1-43

ezekkel búcsúzom most, várom jelentkezésetek, üdvözlettel,

Péter